Motorun Aşırı Isınması Neyin Belirtisi

Motorun Aşırı Isınması Neyin Belirtisi

Motorun Aşırı Isınması Neyin Belirtisi

Motorun aşırı ısınması araçta ortaya çıkabilecek en önemli sorunlardan biridir. Bu tip sorunları giderme noktasında aracın sistemlerinin çalışır durumda olması gerekir. Radyatör, termostat, su pompası ve soğutma sıvısı arıza ve sorunlarında aracın beklenenden daha fazla ısındığı görülür. Bu ısınmanın önüne geçebilmek adına sorunun tam ve doğru anlaşılması gerekir. Isınma ve hararet gibi durumlarda motorda maliyeti oldukça yüksek sorunların ortaya çıkması söz konusu olur. Motor soğutma sıvısının yeterli seviyede olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Düşük seviyede olan motor soğutma sıvısı aracın yeterince soğumasında görevini yerine getiremez. Aşırı ısınmaya bağlı olarak hararet sorunları ortaya çıkar.
 
Motor neden ısınır sorusuna cevap olarak aracın bazı unsurlarında ortaya çıkan sorunları sebep olarak gösterdik. Başta termostat olmak üzere bu parça ve sistem bileşenlerinin en kısa zamanda gözden geçirilmesi gerekir. Aksi bir durumda arızanın hemen olması ve yüksek maliyet ortaya koyması söz konusu olur. Aracın soğutulması ve belli ısı standartlarında tutulması gerekir. Bazı parça ve bileşenlerde ortaya çıkan sorunlar arızanın ortaya çıkmasına ve aracın aşırı derecede ısınmasına yol açacaktır. Hararet yapmış olan bir aracın motora çok büyük zararlar vermesi söz konusu olabilir.
 
Motor neden ısınır dediğinizde bunun birkaç sebebi olduğundan bahsettik. Aracınızda buna benzer sorunları ön görüyorsanız, düzenli bakıma dikkat etmeli ve servisimizin hizmetlerine yönelmelisiniz. Kadrolarımız çok usta olduğu gibi, kullandığımız yüksek ekipman kalitesi bu türden sorunların hızlıca algılanmasına ve ortadan kaldırılmasına neden olur. Son derece önemli yatırımlarla gelişen modern iş istasyonlarımız her türlü çözümün adresi konumundadır. Gerekli araştırmaları yaparak, özellikle motorun ısınmasına sebep olan sonuçları ortaya koyarız. Daha sonra yapmış olduğumuz çalışmalarla birlikte bu sorunları ortadan kaldırırız. Aracınız sağlıklı, uzun ömürlü ve güvenilir bir şekilde tekrardan yollara çıkar. Ekonomik ve uygun fiyatlı hizmetlerimiz siz müşterilerimize büyük avantaj sağlar.
 

Motorun Aşırı Isınması Neyin Belirtisi
Hemen Ara Yol Tarifi
X